Vzdelávanie cez internet

Technológie dosahujú neustály pokrok a poskytujú ľuďom pomoc pri zlepšovaní kvality života. Internet je v našom živote veľmi dôležitý; pretože uľahčuje komunikáciu, viete sa vďaka nemu zabaviť a môžete sa vďaka nemu aj vzdelávať. Hoci existuje veľa výhod a nevýhod používania internetu, tu sa rozpíšeme ako  internet uľahčil vzdelávanie.

Vzdelávacie materiály na dosah

Prostredníctvom internetu môžu byť rôznym študentom poskytované ďalšie vzdelávacie materiály a vzdelávacie aktivity. Na internete sa v dnešnej dobe dozviete už takmer všetko. Viete sa však dostať aj k veľmi kvalitným zdrojom, ktoré vám pomôžu pri štúdiu. Vyskúšať môžete napr. Google books (množstvo kníh, ktoré by ste ináč možno na Slovensku nenašli), Google scholar (odborné články), Gutenberg (databáza elektronických kníh, ktoré sa dajú stiahnuť zdarma) alebo Directory of Open Access Journals (databáza voľne dostupných periodík).

Viaceré z top svetových univerzít ponúka svoje kurzy online. Môžete sa tak zdarma prihlásiť napr. na niektoré kurzy na Harvarde, Yale alebo Stanforde.  Zvyčajne sú  vo forme prednášok na videu, ale niektoré obsahujú aj poznámky. To znamená, že máte ľahký prístup k množstvu bezplatných prednášok bez toho, aby ste museli vyprázdniť svoj bankový účet a zaplatiť školné.

Jednoduchá komunikácia

Prostredníctvom internetu môžu učitelia so študentmi veľmi ľahko komunikovať. Pomocou webovej stránky vašej univerzity alebo cez email môžete získavať informácie o zadaniach. Študenti môžu svojim učiteľom klásť rôzne otázky bez toho, aby ich navštívili. Toto vám môže pomôcť aj pri písaní záverečnej práce, kedy novo napísané stránky môžete svojmu školiteľovi zaslať emailom a nemusíte zbytočne tráviť svoj čas čakaním cez konzultačné hodiny. Mnoho školských projektov sa tiež odovzdáva zaslaním na email, čím sa vám zvyčajne predĺži termín odovzdania aspoň o pár hodín.

Vylepšené hodiny

Učitelia môžu využívať internet tým, že poskytnú študentom ďalšie zdroje a materiály z internetu, napríklad interaktívne hodiny a vzdelávacie hry. Študenti pre takýto spôsob výučby prejavujú oveľa väčšie nadšenie, ako keď si majú odsedieť povinné prednášky alebo len čítať niekoľko sto stranové knihy.  internet je preto skvelým doplnkom k bežnému štúdiu.

Najnovšie informácie v priebehu pár minút

Informácie sú najväčšou výhodou, ktorú internet ponúka. Pre každý subjekt je k dispozícii obrovské množstvo informácií. Neustále sa môžete informovať o novinkách týkajúcich sa jednotlivých predmetov. S veľkou pravdepodobnosťou nájdete online kurzy a prezentácie k akejkoľvek téme.

Podklady pre záverečnú prácu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *