Užitočné tipy na online skúšky

Pre niektorých študentov je absolvovanie online skúšky novým a trochu zvláštnym zážitkom. Nevedia, čo môžu očakávať a aké stratégie využiť, aby mohli vykonávať takéto skúšky na maximum. Pozitívne je, že mnohé z krokov, ktoré podniknú na absolvovanie online skúšky, sú veľmi podobné tým, ktoré by podnikli pri príprave na test v triede. Online prostredie však prináša určité rozdiely, ktoré si vyžadujú trochu zvýšeného povedomia a prípravy.

Príprava pred online skúškou

Najmä pri písomných online testoch si vopred naštudujte pravidlá testu. Uistite sa, že viete odpovedať na tieto otázky: Uskutoční sa test v určitom dátume a čase alebo môžete skúšku vykonať kedykoľvek v určitom časovom období? Koľko času budete mať na test?

Zistite formát testu. Aké otázky použije inštruktor pri skúške – výber z viacerých možností, dopisovanie odpovedí, esej? Možno kombinácia rôznych typov? Ak vám inštruktor sprístupní cvičnú skúšku, určite si ju skúste spraviť!

Vyhnite sa problémom na poslednú chvíľu a skontrolujte svoj počítač vopred. Pred skúškou si overte, či má všetok správny hardvér a softvér. Uistite sa, že sa nachádzate na mieste s primeraným internetovým umiestnením.

Naplánujte si čas. Pozrite si koľko je v teste otázok a snažte sa rozplánovať čas, tak aby ste stihli odpovedať na všetky.

Vyberte si na skúšku pokojné miesto. Vypnite všetky upozornenia na správy, volania, e-maily a iné. Vypnite televízor a rádio. Dajte svojim spolubývajúcim alebo rodine vedieť, že sa chystáte urobiť test, aby vás počas toho času neprerušili.

Zhromaždite všetko, čo k testu budete potrebovať a čo môžete použiť. Ak máte so sebou materiály, ako sú poznámky, knihy alebo písacie potreby, uistite sa, že sú pripravené.

Počas online skúšky

Dávajte pozor na čas, prípadne si nastavte pripomienku na posledných 10 minút. Pri písomnej skúške sa snažte spraviť printscreeny vašich odpovedí, budete ich mať uložené ak by nastali problémy pri odosielaní odpovedí. Dajte si pozor aby ste nevynechali niektorú stranu testu.

Technické problémy? Neprepadajte panike. Okamžite sa obráťte na svojho profesora a podrobne uveďte presný problém, ktorý sa vyskytol, a všetky chybové správy, ktoré ste dostali. Ak je možné nasnímať snímku obrazovky, je to tiež užitočné.

Pred odoslaním skontrolujte svoju prácu. Uistite sa, že každá odpoveď je úplná a či je napísaná tak ako ste chceli. Skontrolujte presnosť vašich odpovedí, ako aj pravopis a gramatiku.

Nakoniec test odošlite. Mali by ste to urobiť iba raz, ale ak máte problém, skúste to znova. Ak máte stále problém s odoslaním testu, ihneď o tom informujte svojho inštruktora a odošlite zamýšľané odpovede v priloženom dokumente.

Podklady pre záverečnú prácu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *