TOP rozšírenia Google Chrome pre študentov

Počítač a internet sú každodennou súčasťou života väčšiny mladých ľudí a od študentov sa čím ďalej, tým viac očakáva aj technologická zručnosť. Rozšírenia Google Chrome vedia často pomôcť a urýchliť mnoho činností.

Rozšírenia prehliadača Chrome sú malé programy, ktoré rozširujú funkčnosť prehliadača Google Chrome. Webové prehliadače už nie sú len štandardným prostriedkom na vyhľadávanie informácií. Študenti môžu používať rozšírenia prehliadača Chrome na preklady, komentovanie obrázkov a PDF a oveľa viac.

V Internetovom obchode Chrome sú k dispozícii tisíce rozšírení prehliadača Chrome. Mnohé sú vytvorené priamo spoločnosťou Google, zatiaľ čo iné sú vytvorené vývojármi tretích strán. Tak či onak, tieto užitočné programy pridávajú do Google Chrome množstvo rôznych funkcií a nástrojov – ale mnohí študenti ani nevedia, že existujú. Vybrali sme preto pre vás tie, o ktorých by mal vedieť každý študent.

Google Dictionary

Internet je skvelé miesto na učenie sa a čítanie článkov a určite sa vám stáva, že narazíte na nové slovo a nemáte predstavu o tom, čo to znamená. Zatiaľ čo si ho môžete pozrieť v slovníku alebo otvoriť novú kartu a vyhľadať slovo, vďaka Google Dictionary môžete získať význam akéhokoľvek slova jednoduchým dvojitým kliknutím. Slovník Google je mimoriadne užitočný, keď sa pokúšate naučiť nový jazyk alebo pri písaní školských prác, na ktoré potrebujete čerpať informácie zo zahraničných zdrojov.

Google driveGoogle Keep

Tieto dve rozšírenia vám umožnia ukladať či už linky, obrázky alebo iný obsah. Vďaka Google Drive máte prístup k uloženým dokumentom odkiaľ potrebujete. Google Keep je menej známym rozšírením, avšak je tiež skvelé. Funguje podobne ako „sticky notes“ a viete si tam spraviť poznámky od zoznamov čo máte spraviť, cez nákupné listy po čokoľvek čo si proste potrebujete zapamätať. Veľkou výhodou je, že sa tieto poznámky dajú synchronizovať medzi počítačom, Android aj iOS appkou a teda máte prístup k svojim poznámkam odkiaľ potrebujete.

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

Nimbus umožňuje študentom zachytiť snímky obrazovky a nahrávať video priamo z ikony panela s nástrojmi prehliadača. Môžete tak vytvárať snímky obrazovky z celej webovej stránky alebo z jednej konkrétnej oblasti. Potom môžete tieto obrázky komentovať rôznymi šikovnými nástrojmi na úpravu vrátane šípok, tvarov a textových polí.

Split Tabs

Split Tabs pomáhajú študentom rozdeliť karty prehliadača a maximalizovať svoju produktivitu rýchlym otvorením a usporiadaním viacerých kariet prehliadača. Prepínanie medzi jednotlivými kartami môže byť ťažkopádne a časovo náročné. Toto inteligentné rozšírenie umožňuje používateľom zobraziť naraz viacero kariet a efektívnejšie sa pohybovať na webe.

Noisili

Toto nie je jeden z vyslovene pracovno – študijných nástrojov, avšak po jeho použití ho určite oceníte. Noisli je nástroj na vytváranie zvukov v prostredí, ktorý ponúka desiatky zvukov v pozadí ako dážď, šum mora, búrka a podobne, ktoré môžete použiť na zvýšenie produktivity alebo na relax. Zvuky si viete filtrovať podľa vlastných predstáv a ukladať si svoje voľby na použitie neskôr.

Block and focus

Zatiaľ čo internet môže byť skvelým miestom na vzdelávania, môže priniesť aj kopu rušivých podnetov. Práve pri nich si spomeňte na Blok and Focus. Jedná sa o rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré môžete použiť na zablokovanie určitých webových stránok, ako napr. sociálne médiá. Jednoducho si nastavíte čas, ktorý potrebujete stráviť štúdiom a k zvoleným stránkam nebudete mať počas tohto obdobia prístup. Ak teda máte problém so sebakontrolou a vždy si „len na sekundu“ odbehnete na Facebook, toto rozšírenie je pre vás ako stvorené.

LastPass

Ďalšou užitočnou pomôckou je LastPass. Je to správca hesiel, ktorý vám umožňuje bezpečne ukladať heslá a synchronizuje ich na všetky vaše zariadenia. Tiež pomáha vylepšiť bezpečnosť tým, že automaticky generuje silné a bezpečné heslá, ktoré si nemusíte pamätať, pretože LastPass robí túto prácu za vás. Samozrejme, môžete vidieť všetky svoje uložené heslá prostredníctvom „hlavného hesla“, ktoré je jediným heslom, ktoré si budete musieť zapamätať.

Memorize!

Potrebujete si zapamätať niečo na skúšky alebo snažíte naučiť nový jazyk? Určite vyskúšajte Memorize! Donúti vás učiť sa aj keď strácate čas na Facebooku alebo sa len tak motáte po akýchkoľvek internetových stránkach. Do tohto rozšírenia zadáte zoznam otázok a odpovedí na čokoľvek, čo potrebujete študovať. Potom sa vám toto rozšírenie v určených časových intervaloch samo od seba zobrazí a položí vám otázku. Otázky sa bude pýtať, kým nebudete schopní odpovedať na všetky z nich, alebo ručne zastavíte rozšírenie.

Podklady pre záverečnú prácu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *