Prečo si vybrať MBA štúdium

Rozmýšľate či sa vám oplatí pustiť do MBA štúdia? Je to štúdium najmä pre ľudí, ktorí sa chcú stať špičkovými a vysokopostavenými manažérmi, prípadne majú v pláne viesť svoj podnik. Takéto štúdium jednoznačne nie je lacné. Pozrite si preto výhody MBA štúdia, aby sa vám ľahšie rozhodovalo, či sa vám titul MBA zíde.

Výhody MBA štúdia

MBA štúdium sa mierne líši od klasických slovenských vysokých škôl. Medzi jeho výhody patrí najmä:

  1. Medzinárodne uznávaný titul. Ak úspešne dokončíte štúdium, získate prestížny a medzinárodne uznávaný titul MBA (Master of Business Administartion). Pokiaľ zvažujete v budúcnosti odchod za prácou do zahraničia alebo založenie vlastnej firmy do MBA štúdia sa vám určite oplatí investovať. Tento titul majú manažéri po celom svete a nebudete tak nikomu musieť vysvetľovať čo znamená Mgr., Ing. alebo iné naše tituly.
  2. Viac praxe menej hrubých skrípt. Zdá sa vám čítanie a učenie sa z niekoľko sto stranových skrípt zbytočné? Chceli by ste sa skôr zamerať na riešenie problémov z praxe? V tom prípade je pre vás MBA štúdium  ideálne. Pri MBA štúdiu nebudú na prednáškach akademickí profesori. Takmer všetky predmety vyučujú profesionáli z praxe. Sú nimi najmä manažéri na vysokých pozíciách vo firmách a inštitúciách rôzneho  zamerania.  Na prednáškach budete mať len minimum teórie. Oveľa viac budete riešiť situácie a problémy, ktoré sa reálne vyskytli v rôznych firmách.
  3. Kontakty a know how. Počas MBA štúdia sa stretnete s mnohými zaujímavými ľuďmi a niektorí sa s radosťou podelia aj o svoje know-how. Budete mať aj mnohé prednášky s rôznymi špecialistami. Po ukončení štúdia vám tak zostane nie len mnoho cenných informácií ale široká sieť kontaktov na ľudí z biznisu.
  4. Prínos pre budúcnosť. Ak sa chcete stať manažérom alebo podnikateľom, bude pre vás mať tento titul nepochybne veľký prínos. Získate mnoho informácií o najnovších trendoch v manažmente a budete tak mať veľkú šancu predbehnúť vašu konkurenciu. Naučíte sa stanoviť stratégiu firmy, optimalizovať procesy
  5. Štúdium v akomkoľvek veku. Samozrejme, že hociktorú školu môžete študovať aj v neskoršom veku. Práve pri MBA štúdiu je však väčšina študentov vo veku nad 30 rokov.
Podklady pre záverečnú prácu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *