Najužitočnejšie aplikácie pre študentov

Štúdium môže znamenať aj hodiny strávené v knižnici, avšak v dnešnej dobe to nemusí byť len nuda! Keďže sa digitálne technológie zlepšujú, stále viac a viac aplikácií pomáha študovať jednoduchšie a zábavnejšie.

Nové aplikácie pre váš telefón alebo notebook vám uľahčujú mať prístup k vašim poznámkam kedykoľvek. Môžu vám pomôcť zvýšiť produktivitu a sústredenosť ale aj zjednodušiť učenie. Pripravili sme pre vás preto zoznam nasledujúcich aplikácií, ktoré by mal vyskúšať každý študent.

Office Lens

Komu sa už v dnešnej dobe chce písať poznámky? Office Lens je skvelá aplikácia, ktorá vám pomôže pri fotení poznámok z tabule, dokumentov alebo potvrdení a premieňa ich na opraviteľný a zdieľateľný text. Zábery, ktoré nafotíte z rôznych uhlov na prednáške dokáže zmeniť tak, aby vyzerali akoby ste ich fotili z prvého radu. Obrázky môžete uložiť ako súbory PDF, Word alebo PowerPoint.

Quizlet

Potrebujete si niečo zapamätať na skúšky ale nechce sa vám len dookola čítať nudné poznámky? Vyskúšajte Quizlet. Učiť sa budete pomocou interaktívnych dvojstranných kartičiek na ktorých budú všetky vaše otázky aj odpovede. Kartičky môžete vytvárať buď svoje alebo využijete už vytvorené okruhy. Môžete ich zdieľať aj so spolužiakmi a učiť sa tak omnoho zábavnejšou formou.

Todoist

S aplikáciou Todoist zorganizujete celý svoj život. Spíšte si zoznamy všetkých úloh a nezabudnite už nič podstatné. V appke si môžete vytvoriť jednotlivé kategórie – napr. školské projekty, pracovné úlohy, filmy na pozretie atď. Ku každej úlohe viete priradiť aj čas do kedy ju máte mať hotovú. Nestaviť si viete aj posielanie pripomienok na zvolené úlohy.

Mathway

Zasekli ste sa na matematickom probléme? Mathway môže pomôcť. Jednoducho napíšte príklad a Mathway vám výráta správny výsledok. Zahŕňa mnoho rôznych druhov matematiky od základnej matematiky, až po rôzne štatistiky a grafy. K dispozícii je aj platená verzia kde nájdete podrobné návod na vyriešenie problému, nielen odpoveď .

HabitHub

Spôsob, ako z niečoho spraviť svoje návyky, je urobiť to toľkokrát za sebou, že sa to stáva rutinou. HabitHub vás nabáda k tomu, aby ste sa držali svojej úlohy a vytvára virtuálne „reťaze“ zakaždým, keď dokončíte úlohu. Úlohy môžete usporiadať do kategórií a prispôsobiť ich podľa toho, ako často danú vec chcete robiť. Napríklad môžete naplánovať úlohy pre každý deň, niekoľkokrát denne, niekoľkokrát týždenne, presne každý týždeň alebo každé dve hodiny. Môžete dokonca nastaviť odmeny za dosiahnutie určitých cieľov! Viac si o návykoch TOP študentov môžete prečítať tu.

Offtime

Existuje toľko rozptýlení, ktoré vám zabraňujú študovať, a veľa z nich je vo vašom telefóne. Ale s toľkými užitočnými aplikáciami nie je tak jednoduché mobil jednoducho vypnúť. Namiesto toho sa môžete vyhnúť rušivým aplikáciám s Offtime. Blokovať hovory a správy (s vybranými výnimkami), sociálne siete, hry, aplikácie a prehliadače.

Tricount

Zaplatili ste spolužiakom obed, chystáte párty a neviete sa rozrátať kto komu koľko dlží? Potom určite skúste Tricount. V tejto appke si viete vytvoriť skupiny kde všetci členovia vidia stav, kto a za čo platil a kto je koľko komu dlžný. Aplikácia sama všetko preráta čiže si nemusíte skladovať všetky bločky, kým sa kamošom nebude chcieť zaplatiť.

Dropbox

V Dropboxe môžete mať uložené všetky druhy súborov, aby ste k nim mali nepretržitý prístup či už z telefónu, tabletu alebo PC. Taktiež môžete zdieľať jednotlivé súbory s kým chcete. Uľahčí vám to skupinové projekty, kde môžete jednoducho každý dopisovať svoju časť do súboru priamo z domu bez neustáleho posielania súborov emailom. Taktiež môžete mať vytvorené súbory na poznámky, testy alebo čokoľvek iné.

iTranslate

Aplikácia, ktorá vám za pár sekúnd preloží texty z takmer každého jazyka. Vie prekladať celé vety, frázy, slovíčka a podporuje aj diktovanie.

Podklady pre záverečnú prácu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *