Kedy vás pripustia k obhajobe diplomovej práce a štátniciam?

Na pripustenie k obhajobe diplomovej práce a štátniciam potrebujete splniť niekoľko náležitostí. Viete ktoré to sú? Čo musíte pred obhajobou splniť?

Absolvovanie povinných predmetov

Prvým krokom, ktorý musíte bezpodmienečne splniť je úspešné absolvovanie všetkých povinných predmetov. Každá škola má stanovené, ktorými predmetmi si musí prejsť každý študent a toto pravidlo sa nedá obísť. Ak sa vám nepodarí mať hotové všetky povinné predmety do skončenia posledného ročníka, jediným riešením je opakovanie ročníku za ktoré si musíte priplatiť.

Dostatočný počet kreditov

Ďalším bodom, ktorý musíte pred obhajobou diplomovej práce splniť je získanie dostatočného počtu kreditov. Každá vysoká škola má pre jednotlivé fakulty určený počet kreditov, ktoré musíte získať pre úspešné ukončenie štúdia. Nezabudnite si počas štúdia vybrať aj dostatok nepovinných predmetov, aby ste nazbierali dosť kreditov. Všetky hodnotenia predmetov by ste mali mať zapísané aj elektronickom informačnom systéme školy (väčšinou AiSe).

Odovzdanie diplomovej práce

Pre pripustenie ku štátniciam je dôležitá aj vaša diplomová práca. Pri nej je taktiež viacero dôležitých bodov, pri ktorých si dajte pozor, aby ste nepohoreli:

  • Diplomová práca musí prejsť kontrolou originality. Dávajte si pozor, aby bola vaša práca naozaj originálom, lebo priveľká zhoda s inými prácami by vám mohla narobiť problémy.
  • Hodnotenie diplomovej práce od školiteľa aj oponenta. Školiteľ aj oponent musia vašu prácu zhodnotiť a odporučiť, či je vhodná na obhajobu. Ak vašu prácu ohodnotia známkou A až E znamená to, že sa štátnej skúšky môžete zúčastniť. Ak dostanete z diplomovky Fx bohužiaľ ju budete musieť prepisovať.
  • Nezabudnite odovzdať dostatočný počet vytlačených kópií diplomovky. Pri jednotlivých školách sa požadovaný počet kópií a ich forma môže líšiť, preto si dobre prečítajte inštrukcie na vašej fakulte alebo sa informujte na študijnom oddelení.

Žiadne pohľadávky voči škole

Voči škole nemôžete mať žiadne nevybavené pohľadávky. Nezabudnite vrátiť všetky knihy do univerzitnej knižnice a zaplatiť prípadné povinné školské poplatky.

 

Viac o tom ako prebieha obhajoba diplomovej práce si môžete prečítať v tomto článku.

Podklady pre diplomovú prácu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *