5 kníh, ktoré odporúčame každému študentovi

Ako študenti vysokej školy máte pravdepodobne dosť povinnej literatúry. Ak si však chcete prečíatať aj niečo zaujímavé a zároveň poučné, pozrite si pár tipov na knihy, ktoré odporúčame bez ohľadu na to čo študujete.

Moc faktov – Hans Gosling

Zdá sa vám, že v dnešnom svete ide všetko dole vodou? V tom prípade si určite prečítajte knihu Moc faktov od Hansa Goslinga a spol. Možno zistíte, že nie všetko je tak ako sa na prvý pohľad zdá. Prinúti vás popremýšľať nad rôznymi existenčnými otázkami. Médiá často prezentujú viac negatívnych informácií a ľudia tak majú pocit, že mnohé veci sú horšie ako je realita. Autor si vás hneď na začiatku otestuje a zistíte tak, či je váš pohľad na svet realistický alebo skôr negatívny. Zistíte mnoho zaujímavých faktov týkajúcich sa napr. globálneho otepľovania, zvyšovania celosvetovej populácie, vzdelávaní mužov aj žien a mnoho iného.

Kraď jako umělec – Austin Kleon

Chcel by si naštartovať svoju kreativitu? Prečitaj si Kraď jako umělec od Austina Kleona. V tejto knižke nájdeš inšpiráciu aj odpovede na to či v dnešnej dobe viete vytvárať niečo čo je 100% pôvodné. Knižka má len 150 strán a mnoho ilustrácií, no nájde v nej inšpiráciu aj ten kto nie je veľký čitateľ.

Myslenie rýchle a pomalé – Daniel Kahneman

Ako funguje ľudské myslenie? To sa snažil v knihe Myslenie rýchle a pomalé zhrnúť Daniel Kahneman. Tento autor je taktiež nositeľom Nobelovej ceny.  V knihe porovnáva dva systémy myslenia – rýchly, ktorý je skôr intuitívny a pomalší logickejší prístup. Pri čítaní tejto knižky sa určite nad svojim myslením zamyslíte aj vy sami. Porozmýšľate čo je racionálne a čo nie a prečo robíte niektoré rozhodnutia.

Môj príbeh – Michelle Obama

Ak máte pocit, že vám chýba motivácia do učenia alebo že toho máte veľa, skúste si prečítať Môj príbeh od Michelle Obama. Skúste porovnať svoju cieľavedomosť s tou jej. Ako sa z obyčajnej rodiny dostala až na jednu z najlepších univerzít na svete? Ako zladila svoju kariéru s podporovaním Baracka Obamu v prezidentských voľbách?  V neposlednom rade sa dozviete čo to aj z tajomstiev Bieleho domu a ako vyzerá život manželky prezidenta USA.


The Path Made Clear – Oprah Winfrey

Ak zvládate knihy v angličtine, určite nevynechajte The Path Made Clear od Oprah Winfrey. V knihe sa zaoberá tým ako čo najskôr zistiť čo je zmyslom vášho života. Oprah tu zdieľa mnohé svoje skúsenosti, ktoré jej pomohli stať sa tým kým je. Taktiež sa na to popýtala mnohých známych osobností ako napr. Jay-Z a Ellen DeGeneres. Kapitoly v knihe by vám mali pomôcť zistiť ktoré sú dôležité míľniky k vášmu samo objaveniu  a aby ste si vedeli stanoviť čo skutočne potrebujete k spokojnému a naplnenému životu.

Podklady pre záverečnú prácu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *